Dovolujeme si ct. publiku nabídnout:

 

"V REPUBLICE ČSR" - KONCERTNÍ SPECIÁL KU PŘÍLEŽITOSTI 100. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ČSR

Ct. publiku dovolujeme si nabídnouti pořad "V republice ČSR" připravený ve spolupráci s p. Karlem Hegnerem (konference, zpěv).
Dvouhodinový kaleidoskop vlasteneckých písní a módních přehlídek diváka přenese do období první republiky a pod taktovkou p. Karla Hegnera jej provede obdobím mezi lety 1918 - 1938.

Délka pořadu: 120 min.

 

"KAŽDÝ TANČÍ SWING" 

Ve svém novém koncertním pořadu přinášejí Melody Gentlemen, hrající v původním složení malých předválečných tanečních orchestrů,  řadu swingových a tanečních hitů 30. a 40. let minulého století i swingové verze světových jazzových standardů v podání sólistů Melody Gentlemen - Nikol Tománkové, Frederiky Babuliakové a Lukáše Michny. Se svými swingovými  houslemi se představí i nová tvář orchestru - "moravský Grappelli" - Jaroslav Panák. Humorná konference navozuje pohodovou atmosféru pomyslného souboje československých autorů taneční swingové hudby (Jaroslava Ježka, Kamila Běhounka, Jaroslava Moravce, Josefa Stelibského, Jiřího Traxlera a dalších) s jejich americkými hvězdnými protějšky a inspirátory (Georgem Gershwinem, Irvingem Berlinem, Glennem Millerem ..). Koncert možno doplnit ukázkami swingových tanců v podání tanečníků SWING TEAMU DUBŇANY.

Délka pořadu: 90 min. /možno rozdělit přestávkou na 2 části/

 

"ŠLÁGRY Z ČASŮ NAŠICH BABIČEK S KARLEM HEGNEREM" - KONCERTNÍ POŘAD

Koncertní vystoupení sestavené z prvorepublikových filmových melodií a tanečních šlágrů, jejichž interprety byly známé filmové i pěvecké hvězdy té doby - Oldřich Nový, Vlasta Burian, Hana Vítová, R. A. Dvorský, Inka Zemánková, František Krištof Veselý, Zdena Sulanová, Ljuba Hermanová a další. Program čerpá z tradice, kdy téměř z každého prvorepublikového filmu zazněla melodie, která se záhy stala šlágrem. Pojďte se tedy, společně s námi, přenést do oněch časů našich babiček, jejichž pohádka mládí se již bohužel nevrátí. Vracejí se však melodie té doby, k jejichž poslechu vás v našem pořadu srdečně zveme!

Délka koncertu:  90 min. /možno rozdělit přestávkou na 2 části i doplnit dobovou módní přehlídkou spolku PRVOREPUBLIKOVÁ MÓDA/

 

"ADVENTNÍ ŠLÁGRY S MELODY GENTLEMEN" - VÁNOČNÍ KONCERTNÍ POŘAD

Adventně laděný koncertní pořad sestavený z prvorepublikových  melodií, doplněný vánočními swingovými evergreeny.
 
Délka koncertu: 60 min. /možno doplnit módní přehlídkou zimních a slavnostních dobových oděvů/
 
 

MELODY GENTLEMEN HRAJÍ K TANCI I POSLECHU

Pro nejrůznější společenské příležitosti - svatby, firemní večírky, taneční večery, recepce, plesy apod. jsme připravili směs swingových evergreenů i tanečních šlágrů 30. a 40. let minulého století(včetně valčíků, waltzů, tang i polek), kterými vás rádi pobavíme. Rádi zahrajeme i na přání hostů akce /nutno zajistit vytištění repertoáru pro výběr skladeb/.

Délka produkce dle požadavku pořadatele.

 

"KAREL HEGNER MEZI FOLKLÓREM A SWINGEM" /I ADVENTNĚ LADĚNÁ VERZE S LIDOVÝMI KOLEDAMI I VÁNOČNÍMI SWINGOVÝMI EVERGREENY/

Společný koncertní pořad Melody Gentlemen a Cimbálové muziky Aleše Smutného. Oblíbený zpěvák lidové hudby, herec i moderátor Karel Hegner zpívá s oběma hudebními soubory folklórní písně i dobové šlágry. Humorná konference pana Křivánka, navozující pohodovou atmosféru pomyslného hudebního souboje  swingu a folklóru. Virtuosní čísla Cimbálové muziky Aleše Smutného proti prvorepublikovým evergreenům i novým kusům v repertoiru Melody Gentlemen dokazujícím, že již v předválečném období dokázali autoři taneční hudby zajímavě využít lidové motivy.  Bližší informace žádejte na tel. 603 516 358.

 

PRVOREPUBLIKOVÉ  PROGRAMY

Kromě hudební produkce MELODY GENTLEMEN  pro váš retro program rádi zajistíme:

- dobové módní přehlídky

- stylová taneční vystoupení